Ładuj smartfona...przez spodnie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 czerwca 2014 07:37

lumia-pantsFirma Microsoft połączyła siły z brytyjskim projektantem mody Adrienem Sauvage. Taka współpraca musiała zakończyć się czymś nietypowym.

I oto prezentujemy pierwsze na świecie spodnie, które pozwolą Ci bezprzewodowo naładować smartfona po umieszczeniu go w kieszeni. Niestety , spodnie te działają tylko z urządeniami Nokia Lumia, ale kto wie może kiedyś moda na ładowarko spodnie 

Jak sam przyznaje, swoje eksperymenty z technologią „wearable” Sauvage rozpoczął sześć miesięcy przed nawiązaniem współpracy z Microsoftem. Zaprojektowane przez niego spodnie wykorzystują technologię znaną z przenośnej bezprzewodowej ładowarki Nokia DC-50 – jej „serce” zostało zdemontowane i umieszczone w jednej z przednich kieszeni.

Projekt nie był łatwy, a finalny produkt jest wynikiem wielu prób i błędów. Poważnym wyzwaniem było podobno stworzenie spodni, przy których noszeniu nie będziemy czuli się tak, jakbyśmy taszczyli ze sobą ładowarkę. Innym problemem było odpowiednie rozprowadzenie ciepła. Kwestie te udało się jednak rozwiązać.

Rynkowa premiera spodni odbyć ma się w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Dokładna cena jest nieznana, ale Sauvage przyznał, że raczej nie będzie niższa niż 340 dolarów. To sporo, ale po pierwsze mówimy o gadżecie, a po drugie – o spodniach brytyjskiego projektanta.

 

Źródło: Benchmark

Poprawiony: wtorek, 24 czerwca 2014 08:07