Czyszczenie układu chłodzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol   
wtorek, 28 marca 2017 13:55

Bardzo częstym problemem wśród użytkowników komputerów jest przegrzewanie się podzespołów. Przegrzewanie laptopa często skutkuje spaleniem się układów na płycie głównej, procesora, czy trwałym uszkodzeniem baterii.


W każdym z tych przypadków ewentualana naprawa może okazać się bardzo kosztowna. Zawsze najlepszym sposobem przeciwdziałania takim awariom jest wczesne zapobieganie czyli regularne czyszczenie wnętrza laptopa. Co 2-3 lata warto wymienić także pastę termoprzewodzącą. Jeśli Twój komputer zwolnił, można zauważyć spadek wydajności, komputer robi się gorący lub wentylator działa na najwyższych obrotach, przeciwdziałaj i oddaj komputer do czyszczenia.

 

Nasz serwis dokona gruntownego czyszczenia podzespołów, rozkręcając praktycznie cały komputer, pozbędziemy się kurzu zgromadzonego przez lata. Wymieniona zostanie pasta termoprzewodząca, termopady, a w razie potrzeby także inne elementy układu chłodzenia np. zużyty wentylator.

Na koniec komputer zostanie profesjonalnie złożony, po czym przetestowany pod kątem sprawności cieplnej układu chłodzenia i stanu technicznego podzespołów.