Jak łatwo odmłodzić komputer- dysk SSD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamil   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 06:39

SSDDzisiaj postaramy się pokazać jak tanio przyspieszyć komputer nawet kilku krotnie za pomocą dysków SSD. Ponad 5 lat temu mieliśmy okazje pierwszy raz porównać dyski SSD ze standardowymi dyskami HDD. Dziś wchodząc do sklepu bez problemu możemy znaleźć dyski SSD o pojemności 256GB, a nawet i więcej.

 

 

 

Podstawową różnicą między standardowymi dyskami a dyskami SSD jest prędkość zapisu i odczytu danych. Uruchomienie komputera czy też wyjście z hibernacji to dwie najprostsze rzeczy jakie można pokazać, a ponadto każdy z nas musi codziennie czekać, aż dysk naszego komputera upora się ze sporą ilością windowsowych plików i będzie gotowy do pracy.

soft

 

Mówimy tu oczywiście o sytuacji, w której system działa sprawnie, a różnica jest znacząca, bo aż 11 sekund. Z upływem czasu oraz przybywająca ilością programów zainstalowanych w systemie, różnica czasowa będzie jeszcze bardziej widoczna. A to nie jest najlepsza rzecz jeśli chodzi o uruchamianie systemu i dyski SSD. Spróbujcie u siebie, od razu po zobaczeniu pulpitu włączyć na przykład przeglądarkę internetową. Nie da się? Prawda. Z dyskiem HDD w środku mimo, że pulpit już widać, trzeba odczekać jeszcze kilkanaście sekund, aż system zacznie reagować w jakikolwiek sposób. A to oznacza oprócz 27 sekund, dodatkowe kilka czy kilkanaście sekund czekania. Z dyskiem SSD tego po prostu nie ma, oznacza to że, widzimy pulpit, klikamy ikonę przeglądarki i włączą się momentalnie.

 

Ten krótki test pokazuje jak bardzo można zwiększyć prędkość i komfort pracy na komputerze zmieniając jedynie dysk.

 

SSD

 

Nazwa serii

C100

Typ

Wewnętrzny

Format

2,5

Interfejs

SATA III

Pojemność

120 GB

Maks. szybkość zapisu

360 MB/s

Maks. szybkość odczytu

500 MB/s

Zasilanie

SATA

 


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dysków SSD na  logo_softib

Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2014 07:30