Co warto kupić? - Ładowarka Technoline BC-700 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 07:10

technoline_bc700Przedstawiamy dziś produkty, które na pewno przydadzą się każdemu, zarówno w celach domowych jak i komercyjnych. Między innymi rewelacyjną ładowarkę do akumulatorów typu R6 oraz R3 (AA oraz AAA)!

 

 

 

Coraz częściej produkty codziennego użytku nie potrzebują podpięcia do sieci elektrycznej dzięki zastosowaniu zasilania bateryjnego. Wiąże się to jednak z częstymi wymianami baterii, co jest równoznaczne z dodatkowymi kosztami. Przykładem może być mysz do komputera na bluetooth, w której baterie "padają" co półtora miesiąca. 

 

W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie zwykłych baterii alkalicznych akumulatorami. Jednak kupno akumulatorów nie powino polegać na wyborze tych najtańszych i najbardziej pojemnych. Do polecanych przez nas "paluszków" na pewno można zaliczyć te firmy Panasonic lub Sanyo (pierwsza firma wchłonęła drugą) serii Eneloop. Akumulatory te cechują się zaletami zwykłych baterii przy zachowaniu możliwości ładowania. Często wybierane są na przykład przez profesionalnych fotografów do lamp błyskowych lub aparatów z racji bardzo małego stopnia samorozładowywania (producent zapewnia, że po roku nieużywania akumulator może stracić maksymalnie 15% swojej energii). Cenione są one również za bardzo dobrą wydajność w skrajnych temeraturach (nawet przy dwudziestostopniowych mrozach sprawują się świetnie). Żywotność baterii producent przewiduje w zależności od pojemności od 500 do 3000 ładowań !

 

eneloop

 

 

Kolejnym ważnym elementem jest wybór odpowiedniej ładowarki. I tutaj pojawia się również polecana przez nas mikroprocesorowa ładowarka firmy Technoline model BC-700 obsługująca akumulatory NiCd i NiMH w standardzie AA lub AAA (do pojemności 3000 mAh).

 

Uzupełnianie energii może odbywać się równocześnie w czterech akumulatorach bądź tylko w wybranych przez użytkownika. Urządzenie wyposażone jest w mikroprocesor, który kontroluje proces ładowania niezależnie dla każdego kanału. Do wyboru są trzy wartości prądu ładowania: 200, 500 i 700 mA. Dodatkowe funkcje ładowarki to: rozładowywanie, odświeżenie i testowanie akumulatorów.

 

technoline

 

Właściwości:

Możliwość wyboru prądu ładowania - 200mA, 500mA, 700mA

Ładuje jednocześnie akumulatorki AA R6 i AAA R3 Ni-CD oraz NiMH

Auto-wykrywanie i wyświetlanie komunikatu w przypadku wadliwego akumulatorka

Funkcja rozładowania na życzenie i ponownego ładowania przez co unika się "efektu pamięci" akumulatorków

Automatyczne ładowanie podtrzymujące zaraz po całkowitym naładowaniu akumulatorków

4 osobne i w pełni niezależne kanały dla 1-4 akumulatorków AA / AAA

4 tryby pracy niezależnie dla każdej komory - ładowanie, rozładowanie, formowanie i testowanie

Funkcja odświeżania (REFRESH) długo nieużywanych akumulatorków

Funkcja TEST sprawdzająca pojemność akumulatorków

Prąd ładowania (rozładowania), napięcie, czas trwania danego procesu oraz pojemność i aktualny poziom naładowania widoczny jest na wyświetlaczu LCD

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Zabezpieczenie przed zwarciem i błędnym włożeniem akumulatorów

Wymiary ładowarki - 75 x 37 x 129mm

 

 

 

Zarówno akumulatory jak i ładowarkę można zakupić w sklepie internetowymOFnet.pl

 

qr-eneloop_i_technoline


Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 13:30