Wojewódzkie inspekcje handlowe sprawdzą, czy przedsiębiorcy pobierają opłaty za tzw. foliówki.

Od początku 2018 roku sklepy są zobowiązane do pobierania opłaty recyklingowej za foliowe reklamówki.


Więcej…
 
Zmiany w ustawie o VAT - Ministerstwo opublikowało nowy projekt

Zmiany w ustawie o VAT - Ministerstwo opublikowało nowy projekt


Ministerstwo Finansów zaprezentowało kolejny projekt ustawy o VAT oraz ustawy Prawo o miarach. Znalazło się w nim kilka istotnych zmian w stosunku do poprzedniego projektu, z 18 września.
Więcej…
 
Nowe rozporządzenie o kasach fiskalnych na 2018 rok


Według nowego rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów od 2018 roku z obowiązku stosowania kas fiskalnych będą zwolnione te same rodzaje działalności gospodarczej co w roku 2017, natomiast znalazły się także wyjątki. Obowiązek ewidencjonowania przy zastosowaniu kas, bez względu na wysokość obrotów, nałożono na usługi kulturalne i rozrywkowe w zakresie wstępu na przedstawienia cyrkowe oraz do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki i sale taneczne, a także usługi w zakresie wymiany walut, z wyłączeniem usług świadczonych przez banki.


Więcej…
 
Obowiązek stosowania kas fiskalnych - zmiany w 2018 roku

Ministerstwo rozwoju i finansów opracowało nowy projekt dotyczący zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas fiskalnych. W 2018 roku z obowiązku stosowania kas fiskalnych będą zwolnione te same rodzaje działalności gospodarczej co w roku bieżącym, z wyjątkiem m. in. kantorów wymiany walut, a także cyrków i wesołych miasteczek


Więcej…
 
"Nie daj się oszukać - sprawdź paragon!" - kolejna odsłona akcji paragonowej

image_galleryResort finansów rozpoczął kolejną odsłonę akcję "Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon!". Od 2002 roku są podejmowane działania pod nazwą "Weź paragon" mające na celu uświadomienie konsumentom znaczenia paragonu.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4